Daniel Szetela zwolniony z D.C. United 5


Co dalej z tak obiecująco zapowiadającą się karierą Daniela Szeteli? PHOTO AP/CP Ryan Remiorz

Co dalej z tak obiecująco zapowiadającą się karierą Daniela Szeteli? PHOTO AP/CP Ryan Remiorz

To z pewnością jeden z najtrudniejszych momentów w karierze pomocnika polskiego pochodzenia, który we wtorek wieczorem dowiedział się że jego obecny klub D.C. United zrezygnował z jego usług.

Szetela w D.C. United grał zaledwie od jesieni 2009, kiedy to powrócił do MLS z drugoligowej włoskiej Bresci, do której to został wypożyczony po transferze z Columbus Crew do hiszpańskiego Racingu Santander.

Podczas przedsezonowych przygotowań do tegorocznego sezonu 22-letni Szetela, doznał kontuzji prawej łękotki i nie zdołał przekonać nowego trenera Stołecznych Curta Onalfo do swoich usług.

Daniel Szetela od dziecka marzył o tym żeby zagrać w reprezentacji Polski. Marzeń tych nie spełnił za co do dziś ma żal do panów z PZPN, ale zagrał już w kadrze USA w eliminacjach do tegorocznych MŚ. Występował też w barwach Olimpijskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach w Pekinie, do której zresztą powołał go obecny trener Philadelphia Union Piotr Nowak.

Co dalej z Danielem?

Raczej napewno znajdą się na niego chętni w MLS, są już nawet pewne przesłanki.

Czy Piotr Nowak jeszcze raz zaufa mówiącemu po polsku Danielowi i znajdzie dla niego miejsce w nowobudowanej przez siebie jedenastce Union? Czy być może mieszkający w pobliżu nowego stadionu Red Bulls Arena w New Jersey Daniel powróci do domu i zasili Byków? Czy może prowadzący Crew Robert Warzycha ściągnie go do Columbus? To tam w Ohio pod okiem właśnie Roberta Warzychy Szetela zaczynał zawodową kariere

Gdzie twoim zdaniem wyląduje Daniel Szetela? – skomentuj poniżej


5 thoughts on “Daniel Szetela zwolniony z D.C. United

 • Margo

  Daniel wracaj do do domu w NJ, Red Bulls mają nowy stadion bedziesz mial blisko, drobnym truchtem na trening i rozgrzewka gotowa, jeszcze sie beda o Ciebie bic.

 • NYRB

  Chcialbym zeby Daniel gral u nas w NJ bo on jest z Passaic, ale na ta chwile wydaje sie ze predzej wyladuje u Nowaka w Filadelfi niz w Red Bulls,

 • Bellagio

  Szkoda ze autor nie wspomnial o pozaboiskowych wybrykach I klopotach Daniela. On potrzebuje pomocy, bo juz od nadmiaru kasy w mlodym wieku najzwyczajniej odbila mu szajba.

  • Rosy

   it was the New York Red Bulls kncoking off Juventus. And last night, we saw two more solid victories for MLS squads, as D.C. United held off AC Milan

 • Neonek1

  Może jeśli nie reprezentacja Polski to zaczep do jakiegoś klubu na rok , dwa?? Może paka będzie i do LM awansuje… Chodzi mi o Wisłę lub Lecha… bo inni raczej cieniasy są:)

Comments are closed.